Вита пара чи оптоволокно – що вибрати?

У чому перевага оптоволоконного кабелю перед Мідним?

Безперечною перевагою, пов’язаною з оптоволоконним кабелем, є відсутність необхідності його заземлення, оптоволоконо набагато менш схильне до впливу різних факторів навколишнього середовища, ніж мідний. Крім того, воно має велику ширину смуги пропускання і може використовуватися для передачі не тільки цифрової інформації, а й голосових сигналів, відеосигналів у цифровому вигляді.
Повна безпека для людини.
Під час передачі за допомогою оптичного волокна на людину не впливають ніякі види випромінювання.
Оптоволокно дуже легке, тонке, воно не займає багато простору при монтажі, його простіше транспортувати та встановлювати на об’єкті.
Але є й недоліки оптоволоконної лінії зв’язки, знання яких убезпечить вашу лінію звязку:

– скло – досить крихкий матеріал, тому кабель чутливий до ударних навантажень, різких ривків та сильних вигинів.
– не варто смикати та розтягувати кабель. Результатом таких процесів може бути розрив оптичного волокна.
– не рекомендуємо намагатися зняти обплетення з кабелю, всередині його скло, тому крихітні фрагменти волокон можуть проникати через шкіру та вбудовуватися, викликаючи серйозне подразнення. Потрапляння всередину волокон може призвести до внутрішніх пошкоджень, оскільки вони є досить легкими, щоб плавати в повітрі.

Хоча спочатку оптоволоконний кабель має високу вартість, його експлуатаційні витрати нижчі. Оптика практично не потребує додаткового обладнання. У довгостроковій перспективі вона дешевша за мідь. Крім того, виробники аудіо та відео техніки активно розвивають рішення на основі оптоволокна.
Зробіть правильний вибір!

Перейти до панелі інструментів